Lindy Hop

Lindy Hop

Lindy Hop je energický párový tanec, ktorý vznikol v 30-tych a 40-tych rokoch 20. storočia. Ovládol celý svet svojou bezprostrednosťou, improvizáciou a pestrosťou. Obsahuje prvky aj iných swingových tancov ako napríklad Charleston, Solo Jazz či Collegiate Shag. Tanečník si sám môže zvoliť, ako sa k tancu postaví – či ho bude tancovať elegantne a jemne, alebo bláznivo a energicky. Je to social dance, teda tanec spoločenský, a preto sa veľký dôraz kladie na partnerskú spoluprácu, vedenie a nasledovanie. Dôležité je, aby sme si tanec všetci poriadne užili.

Levely:

Lindy Hop level 1 kurz určený pre swingových začiatočníkov. Naši lektori vás prevedú základmi swingového tanca, jeho úvodnými krokmi a technikami ako viesť a nasledovať v páre. Po absolvovaní kurzu Lindy Hop 1 ste pripravený pretancovať celú noc.

Lindy Hop level 2 – po získaní základov je najlepším pokračovaním. Figúry sú komplexnejšie, tancu sa na kurzoch venuje viac do hĺbky, no stále s dôrazom na jednoduchosť pohybu a porozumenie krokov. Kurzy Lindy Hop 2 majú viacero tém, ako napríklad  Mess Around, Fancy Moves či Swing Out Preparation. Každá téma kurzu má obsahom iné lekcie na rovnakej úrovni obtiažnosti. Sú to teda tri obsahom rozdielne kurzy tanca Lindy Hop s rovnakým označením obtiažnosti 2. Odporúčame absolvovať aspoň dve témy, pričom pre pokračovanie do Lindy Hop 3 je obsahovo potrebné absolvovať Lindy Hop level 2 – Swing Out Preparation.

Lindy Hop level 3 – po absolvovaní aspoň dvoch tém kurzu Lindy Hop 2 je tanečník pripravený na skúšku swingu, a teda aj naučiť sa figúru s názvom swing out! Práve tejto figúre sa venujeme na lekciách Lindy Hop 3 – Swing It Out. Okrem nej sa hlbšie venujeme komunikácii tanečníkov v páre, vnímaniu sa počas tanca a základom tanca Break Away. Pre pokračovanie v ďalších kurzoch je zvládnutie swing out-u kľúčové. Jednou z ďalších tém Lindy Hop 3 je aj Párový 40’s Charleston.

Lindy Hop level 4 – pokročilé figúry a techniky pre pravých fajnšmekrov, ktorí si tento tanec obľúbili. Rovnako ako Lindy Hop 2, má viacero tém, a teda sa na kurzy môžete prihlásiť niekoľkokrát po sebe a vždy vás bude čakať nový obsah. Súčasťou Lindy Hop 4 je aj pokračovanie Párového 40’s Charlestonu.

Lindy Hop level 5 – zatiaľ najvyšší level kurzov tanca Lindy Hop určený pre tých, ktorí sa na parkete cítia ako doma. Rôzne témy, pokročilé figúry a zahĺbenie sa do techniky, či partnerskej spolupráce. To všetko môžete očakávať od najvyššieho levelu. Pre svoju vyššiu náročnosť je možné sa na kurz prihlásiť až po absolvovaní auditions (konkurzu), kde naši lektori preveria tanečné schopnosti a skúsenosti každého z účastníkov.