Solo Charleston (Solo Jazz)

Solo Charleston (Solo Jazz)

O kurze

Bláznivý “predswingový” tanec populárny najmä v 20-tych rokoch minulého storočia v období honosných záhradných večierkov. Obdobie tiež poznáme ako Golden/Roaring Twenties. Má veľmi jednoduchý a prispôsobivý základný krok, ktorý umožňuje tanečníkovi pripájať množstvo zábavných figúr. Výhodou Sólového Charlestonu je najmä to, že sa dá tancovať sólovo bez partnera, jeho prvky sa však dajú využiť aj v párových tancoch. Na lekciách vás naučíme choreografie, ale aj improvizáciu v tohto bláznivého tanca. 

Každý z lektorov má svoje postupy a pripravuje si svoje originálne lekcie. Preto sú lekcie s každým z lektorov iné a oplatí sa ich navštíviť všetky! V dvoch vlnách kurzov za sebou učí vždy jeden lektor tú istú skupinu v tom istom čase. (Napr.: Spetember Solo 1 s Hankou utorky 18:30, následne v ďalšej vlne kurzov November Solo 2 s Hankou utorky 18:30)

V rámci plynulého postupu našimi kurzami je skvelý ako nadstavba na párový Lindy Hop a príprava na Párový Charleston.

Levely

Kurz ideálny pre rozšírenie obzorov o swingovom tanci. Nielen, že vás naučíme základy sólového tanca, ale aj zdokonalíme váš tanec párový! Mnohé z krokov, ktoré sa na lekciách Solo Charlestonu naučíte, je možné využívať aj v Lindy Hope.

 

Nenechajte sa zastaviť! 6 lekcií je na zvládnutie tanca málo, a preto vám dávame možnosť pokračovať a preniknúť do tajov sólového tanca hlbšie.